Strona główna Movie BAFTAS 2022 Lista w całości

BAFTAS 2022 Lista w całości

0
BAFTAS 2022 Lista w całości

"Benedict (Kredyt obrazu: Netflix)

Zwycięzcy BAFTAS 2022 zostali ogłoszeni, a znakomity powolny spalenie Western Jane Campion, moc psa, zabrała główną nagrodę. Film Netflix ma teraz szansę zabrać do domu Oscara jeszcze w tym miesiącu.

Inne rozdane nagrody to najlepszy brytyjski film, który ma Belfast Kennetha Branagha, najlepszy film nie w języku angielskim, aby prowadzić mój samochód, wiodącym aktora do Willa Smitha króla Richarda, oraz najlepszą aktorkę do Joanny Scanlan z Love.

Lukorice Pizza, Ariana Debose z West Side Story, najnowszy film Bond No Time to Die, i Dune odebrały nagrody w nocy. Oto pełna lista zwycięzców BAFTA 2022.

Najlepszy film

  • Belfast
  • Nie patrz w górę
  • Wydma
  • Pizza lukrecji
  • Moc psa – zwycięzca

Wybitny film brytyjski

  • Po miłości
  • Ali i Ava
  • Belfast – zwycięzca
  • Punkt wrzenia
  • Cyrano
  • Wszyscy mówią o Jamie
  • Dom Gucci
  • Ostatniej nocy w Soho
  • Nie ma czasu na śmierć
  • Przechodzący

Znakomity debiut brytyjskiego pisarza, reżysera lub producenta

  • Po miłości
  • Punkt wrzenia
  • im trudniej upadają – zwycięzca
  • Fantazje klawiatury
  • Przechodzący

Film nie w języku angielskim

  • prowadzić mój samochód – zwycięzca
  • Palec boży
  • Równoległe matki
  • Drobny maman
  • Najgorsza osoba na świecie

film dokumentalny

  • Stając się cousteau
  • Krowa
  • Uciec
  • Ratunek
  • Summer of Soul (lub gdy rewolucja nie mogła być telewizyjna) – zwycięzca

Film animowany

  • Encanto – zwycięzca
  • Uciec
  • Luca
  • Mitchells vs maszyny

Dyrektor

  • Aleem Khan – po miłości
  • Ryûsuke Hamaguchi – Prowadź mój samochód
  • Audrey Diwan – Happening
  • Paul Thomas Anderson – Pizza lukrecji
  • Jane Campion – Moc psa – zwycięzca
  • Julia Ducournau – Titane

Oryginalny scenariusz

  • Będąc Ricardos (Aaron Sorkin)
  • Belfast (Kenneth Branagh)
  • Nie patrz w górę (Adam McKay)
  • Król Richard (Zach Baylin)
  • Lukorice Pizza (Paul Thomas Anderson) – zwycięzca

Dostosowany scenariusz

  • CODA (SIân Heder) – zwycięzca
  • Prowadź mój samochód (Ryûsuke Hamaguchi)
  • Dune (Denis Villeneuve)
  • The Lost Córka (Maggie Gyllenhaal)
  • Moc psa (Jane Campion)

Wiodąca aktorka

  • Lady Gaga – dom Gucci
  • ALANA HAIM – Pizza Lukorice
  • Emilia Jones – Coda
  • Renate Reinsve – najgorsza osoba na świecie
  • Joanna Scanlan – After Love – zwycięzca
  • Tessa Thompson – przechodzenie

Główny aktor

  • Adeel Akhtar – Ali & Ava
  • Mahershala Ali – Swan Song
  • Benedict Cumberbatch – moc psa
  • Leonardo DiCaprio – nie patrz w górę
  • Stephen Graham – Point wrzenia
  • Will Smith – King Richard – zwycięzca

Aktorka wspierająca

  • Caitríona Balfe – Belfast
  • Jessie Buckley – Zagubiona córka
  • Ariana Debose – West Side Story – zwycięzca
  • Ann Dowd – Msza
  • Aunjanue Ellis – król Richard
  • Ruth Negga – przechodzenie

Aktor wspierający

  • Mike Faist – West Side Story
  • Ciarán Hinds – Belfast
  • Troy Kotsur – Coda – zwycięzca
  • Woody Norman – c’mon c’mon
  • Jesse Plemons – moc psa
  • Kodi Smit-McPhee-Moc psa

Oryginalny wynik

  • Bycie Ricardos (Daniel Pemberton)
  • Nie patrz w górę (Nicholas Britell)
  • Dune (Hans Zimmer) – zwycięzca
  • The French Dispatch (Alexandre Desplat)
  • Moc psa (Jonny Greenwood)

Odlew

  • Początek wrzenia (Carolyn McLeod)
  • Dune (Francine Maisler)
  • Ręka Boga (Massimo Appolloni, Annamaria sambucco)
  • Król Richard (Rich Delia, Avy Kaufman)
  • West Side Story (Cindy Tolan) – zwycięzca

Kinematografia

  • Dune (Greig Fraser) – zwycięzca
  • Nightmare Alley (Dan Laustsen)
  • Brak czasu na należność (Linus Sandgren)
  • Moc psa (Ari Wegner)
  • Tragedia Makbeta (Bruno Delbonnel)

Redagowanie

  • Belfast (úna ní dhonghaíle)
  • Dune (Joe Walker)
  • Lukorice Pizza (Andy Jurgensen)
  • Brak czasu na śmierć (Tom Cross, Elliot Graham) – zwycięzca
  • Lato duszy (lub kiedy rewolucja nie mogła być telewizyjna) (Joshua L. Pearson)

Projekt produkcji

  • Cyrano (Sarah Greenwood, Katie Spencer)
  • Dune (Patrice Vermette, Zsuzsanna Sipos) – zwycięzca
  • The French Dispatch (Adam Stockhausen, Rena DeAngelo)
  • Nightmare Alley (Tamara Deverell, Shane Vieau)
  • West Side Story (Adam Stockhausen, Rena DeAngelo)

Projekt kostiumu

  • Cruella (Jenny Beavan) – zwycięzca
  • Cyrano (Cantini Parrini)
  • Dune (Robert Morgan, Jacqueline West)
  • Francuska rozczłonka (Milena Canonero)
  • Nightmare Alley (Luis sequeira)

Makijaż i włosy

  • Cruella (Nadia Stacey, Naomi Donne)
  • Cyrano (Alessandro Bertolazzi, Siân Miller)
  • Dune (Love Larson, Donald Mowat)
  • Oczy Tammy Faye (Linda Dowds, Stephanie Ingram, Justin Raleigh) – zwycięzca
  • House of Gucci (Frederic Aspiras, Jane Carboni, Giuliano Mariana, Sarah Nicole Tanno)

Dźwięk

  • Dune (Mac Ruth, Mark Mangini, Doug Hemphill, Theo Green, Ron Bartlett) – zwycięzca
  • Ostatniej nocy w Soho (Colin Nicolson, Julian Slater, Tim Cavagin, Dan Morgan)
  • Brak czasu na śmierć (James Harrison, Simon Hayes, Paul Massey, Oliver Tarney, Mark Taylor)
  • A Quiet Place Part 2 (Erik Aadahl, Michael Barosky, Brandon Proctor, Ethan Van Der Ryn)
  • West Side Story (Brian Chumney, Tod Maitland, Andy Nelson, Gary Rydstrom)

Specjalne efekty wizualne

  • Dune (Brian Connor, Paul Lambert, Tristan Myles, Gerd Nefzer) – zwycięzca
  • Darmowy facet (Swen Gillberg, Brian Grill, Nikos Kalaitzidis, Daniel Sudick)
  • Ghostbusters: Afterlife (Aharon Bourland, Sheena Duggal, Pier Lefebvre, Alessandro Ongaro)
  • The Matrix Resurrections (Tom Debenham, Hew J Evans, Dan Glass, J. D. Schwaim)
  • Brak czasu na śmierć (Mark Bokowski, Chris Corbould, Joel Green, Charlie Noble)

Brytyjska krótka animacja

  • Sprawy sztuki
  • nie karm gołębi – zwycięzca
  • Noc żywego strachu

Najlepszy film krótkometrażowy

  • czarny gliniarz – zwycięzca
  • Femme
  • Pałac
  • Nadziewany
  • Trzy spotkania niezwykłego komitetu

Nagroda EE Rising Star (głosowana przez publiczność)

  • Ariana Debose
  • Harris Dickinson
  • Lashana Lynch – zwycięzca
  • Millicent Simmonds
  • Kodi Smit-McPhee

Teraz wszyscy jesteście złapani na zwycięzcę BAFTAS, sprawdź nasze prognozy Oscars 2022.

"Jack Jack Shepherd

  • (otwiera się w nowej karcie)

Starszy redaktor rozrywki

Jestem starszym redaktorem rozrywkowym w GamesRadar+, przynosząc wszystkie najnowsze wiadomości filmowe i telewizyjne, recenzje i funkcje. Plus opiekuję się sekcjami Total Film i SFX oraz kanałami medialnymi. Pracowałem w The Independent jako pisarz kultury ogólnej, zanim specjalizowałem się w telewizji i filmie