(Zdjęcie: Naughty Dog)
Pełna lista nominowanych do The Game Awards 2020 została już ujawniona, a proces głosowania się rozpoczął.
Poniżej szczegółowo opisaliśmy listę nominowanych. To wszystko poprzedza program na żywo, który powraca 10 grudnia, choć w formacie online na rok 2020. Gdy skończysz przeglądać nominowanych, możesz przejść do oficjalnej strony Game Awards, aby oddać swoje głosy w każdej kategorii.
Najlepsza wydajność
- Ashley Johnson jako Ellie w The Last of Us Part 2
- Laura Bailey jako Abby w The Last of Us Part 2
- Daisuke Tsuji jako Jin Sakai w Ghost of Tsushima
- Logan Cunningham jako Hades w Hadesie
- Nadji Jeter jako Miles Morales Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
Najlepszy tryb wieloosobowy
- Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
- Wśród nas (InnerSloth)
- Call of Duty: Warzone (Infinity Ward)
- Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic Games)
- Valorant (Riot)
Gra roku
- Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
- Doom Eternal (oprogramowanie id)
- Final Fantasy 7 Remake (Square Enix)
- Ghost of Tsushima (SIE Studios / Sucker Punch)
- Hades (gry Supergiant)
- The Last of Us Part 2 (SIE Studios / Naughty Dog)
Najlepszy reżyser gry
- Final Fantasy 7 Remake (Square Enix)
- Ghost of Tsushima (SIE Studios / Sucker Punch)
- Hades (gry Supergiant)
- The Last of Us Part 2 (SIE Games / Naughty Dog
- Half-Life: Alyx (zawór)
Najlepsza narracja
- 13 Sentinels: Aegis Rim (George Kamitani)
- Final Fantasy 7 Remake (Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroki Iwaki, Sachie Hirano)
- Ghost of Tsushima (Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, Jordan Lemos)
- Hades (Greg Kasavin)
- The Last of Us Part 2 (Neil Druckmann, Halley Gross)
Najlepszy kierunek artystyczny
- Final Fantasy 7 Remake (Kazushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroki Iwaki, Sachie Hirano)
- Ghost of Tsushima (Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs, Jordan Lemos)
- Hades (Greg Kasavin)
- The Last of Us Part 2 (Neil Druckmann, Halley Gross)
- Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios)
Najlepsza ścieżka dźwiękowa i muzyka
- Doom Eternal (Mick Gordon)
- Final Fantasy 7 Remake (Nobuo Uematsu, Masahi Hamauzu, Mitsuto Suzuki)
- Hades (Darren Korb)
- Ori and the Will of the Wisps (Gareth Corker)
- The Last of Us Part 2 (Gustavo Santaolala, Mac Quale)
Najlepszy projekt audio
- Doom Eternal (oprogramowanie id)
- Half-Life: Alyx (zawór)
- Ghost of Tsushima (SIE Studios, Sucker Punch)
- Resident Evil 3 (Capcom)
- The Last of Us Part 2 (SIE Studios / Naughty Dog)
Gry Impact
- Jeśli znaleziono… (DREAMFEEL / Annapurna Interactive)
- Kentucky Route Zero: TV Edition (Cardboard Computer / Annapurna Interactive)
- Spiritfarer (Thunder Lotus Games)
- Tell Me Why (Dontnod Entertainment / Xbox Game Studios)
- Through the Darkest of Times (Paintbucket Games)
Najlepsze na bieżąco
- Apex Legends (Respawn / EA)
- Destiny 2 (Bungie)
- Call of Duty Warzone (Infinity Ward / Activision)
- Fortnite (Epic Games)
- No Man’s Sky (Hello Games)
Najlepsza muzyka niezależna
- Carrion (Phobia Game Studio)
- Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
- Hades (gry Supergiant)
- Spelunky 2 (Mossmouth)
- Spiritfarer (Thunder Lotus Games)
Najlepszy telefon komórkowy
- Wśród nas (InnerSloth)
- Call of Duty Mobile (TiMi Studios / Activision)
- Genshin Impact (miHoYo)
- Legends of Runeterra (Riot Games)
- Mieszanka Pokémon CafÉ (Genius Sonority)
Najlepsze wsparcie społeczności
- Apex Legends (Respawn / EA)
- Destiny 2 (Bungie)
- Fall Guys (Mediatonic / Devolver)
- Fortnite (Epic Games)
- No Man’s Sky (Hello Games)
- Valorant (Riot Games)
Innowacja w dostępności
- Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
- Grounded (Obsidian / Xbox Game Studios)
- HyperDot (gry plemienne)
- The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)
- Watch Dogs Legion (Ubisoft Toronto / Ubisoft)
Najlepszy VR / AR
- Dreams (Media Molecule / SIE)
- Half-Life: Alyx (zawór)
- Marvel’s Iron Man VR (Camoflaj / SIE)
- Star Wars: Squadrons (Motive Studios / EA)
- The Walking Dead: Saints & Sinners (Skydance Interactive)
Najlepsza akcja
- Doom Eternal (id Software / Bethesda)
- Hades (gry Supergiant)
- Half-Life: Alyx (zawór)
- Nioh 2 (Team Ninja)
- Streets of Rage 4 (DotEmu)
Najlepsza akcja / przygoda
- Assassin’s Creed Valhalla (Ubisoft Montreal / Ubisoft)
- Ghost of Tsushima (Sucker Punch / SIE)
- Marvel’s Spider-Man: Miles Morales (Insomniac Games / SIE)
- Ori and the Will of the Wisps (Moon Studios / Xbox Game Studios)
- Star Wars Jedi: Fallen Order (Respawn / EA)
- The Last of Us Part II (Naughty Dog / SIE)
Najlepsze odgrywanie ról
- Final Fantasy 7 Remake (Square Enix)
- Genshin Impact (miHoYo)
- Persona 5 Royal (Atlus, P Studios)
- Wasteland 3 (inXile Entertainment / Koch)
- Yakuza: Like a Dragon (Ryu Ga Gotoku Studio / Sega)
Najlepsza walka
- Granblue Fantasy: Versus (Arc System Works / Cygames)
- Mortal Kombat 11 / Ultimate (NetherRealm Studios / WB Games)
- Street Fighter V: Champion Edition (Dimps / Capcom)
- One Punch Man: A Hero Nobody Knows (Spike Chunsoft / Bandai-Namco)
- UNDER NIGHT IN-BIRTH Exe: Late [cl-r] (French Bread / Arc System Works)
Najlepsza rodzina
- Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
- Crash Bandicoot 4: Już czas (Toys for Bob / Activision)
- Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
- Mario Kart Live: Home Circuit (Velan Studios / Nintendo)
- Minecraft Dungeons (Mojang / Double Eleven / Xbox Game Studios)
- Paper Mario: The Origami King (Intelligent Systems / Nintendo)
Najlepszy Sim / Strategia
- Crusader Kings III (Paradox Development Studio / Paradox)
- Desperados 3 (Mimimi Games / THQN)
- Gears Tactics (Splash Damage / The Coalition / Xbox Game Studios)
- Microsoft Flight Simulator (Asobo / Xbox Game Studios)
- XCOM: Chimera Squad (Firaxis / 2K)
Najlepszy sport
- Dirt 5 (Codemasters Cheshire / Codemasters)
- F1 2020 (Codemasters Birmingham / Codemasters)
- FIFA 21 (EA Vancouver / EA Sports)
- NBA 2K21 (koncepcje wizualne / 2K)
- Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 (Vicarious Visions / Activision)
Najlepszy tryb wieloosobowy
- Animal Crossing: New Horizons (Nintendo)
- Wśród nas (InnerSloth)
- Call of Duty: Warzone (Infinity Ward / Raven / Activision)
- Fall Guys: Ultimate Knockout (Mediatonic / Devolver)
- Valorant (Riot Games)
Najlepsza gra debiutancka
- Carrion (Phobia Game Studio / Devolver)
- Mortal Shell (Cold Symmetry / Playstack)
- Raji: An Ancient Epic (Gry z kiwającymi głowami)
- RÖki (Polygon Treehouse / CI Games)
- Phasmophobia (gry kinetyczne)
Twórca treści roku
- Alanah Pearce
- NickMercs
- TimtheTatman
- Jay Ann Lopez
- Valkyrae
Najlepsza gra e-sportowa
- Call of Duty: Modern Warfare (Infinity Ward / Raven / Activision)
- Counter-Strike: Global Offensive (Valve)
- Fortnite (Epic Games)
- League of Legends (Riot Games)
- Valorant (Riot Games)
Najlepszy zawodnik e-sportu
- Ian „Crimsix” Porter / Call of Duty
- Heo „Showmaker” Su / League of Legends
- Kim „Canyon” Geon-bu / League of Legends
- Anthony „Shotzzy” Cuevas-Castro / Call of Duty
- Matthieu „ZywOo” Herbaut / CS: GO
Najlepszy zespół e-sportowy
- DAMWON Gaming / League of Legends
- Imperium Dallas / Call of Duty
- San Francisco Shock / Overwatch League
- G2 Esports / League of Legends
- Sekret zespołu / DOTA2
Najlepsze wydarzenie e-sportowe
- BLAST Premier: wiosenne europejskie finały E2020 (CS: GO)
- Call of Duty League Championship 2020
- IEM Katowice 2020 (CS: GO)
- Mistrzostwa Świata League of Legends 2020
- Wielkie finały Overwatch League 2020
Najlepszy gospodarz e-sportu
- Eefje »Sjokz« Depoortere
- Alex „Machine” Richardson
- Alex „Goldenboy” Mendez
- James „Dash” Patterson
- Jorien „Sheever” van der Heijden
Zobaczymy się 10 grudnia, aby przekonać się, kto wygra na The Game Awards, i nie zapomnij wypowiedzieć się w sprawie Golden Joystick Awards 2020 także.